Zabok srušio Cibonu, Dinamo razbio Cedevitu Junior! Slijede majstorice za polufinale...

Bio je ovo peti međusobni susret Zaboka i Cibone ove sezone i treća pobjeda Zaboka. Pobjednik ovog para u polufinalu će igrati protiv Splita, dok Zadar čeka pobjednika okršaja Cedevite i Dinama

Košarkaši Zaboka poravnali su omjer u pobjedama protiv Cibone na 1-1 u četvrtfinalu doigravanja prvenstva Hrvatske 73-70 (10-11, 22-17, 23-23, 18-19) domaćom pobjedom u drugoj utakmici pa će o putniku u polufinale odlučivati treći dvoboj koji je na programu u srijedu u Zagrebu.

Nickolas Neal sa 22 i Emil Savić sa 16 koševa bili su najefikasniji kod Zaboka, dok su Krešimir Radovčić, Ivan Majcunić i Aleksandar Aranitović postigli po 15 pogodaka za Cibonu.

Zagreb: Prva utakmica 1/4 finala FavBet Premijer lige KK Cibona - KK Zabok

Nakon nervoznog ulaska u utakmicu u kojem su igrači obje momčad promašivali, u drugoj i početkom treće četvrtine bolje su se snašli domaćini te u 24. minuti poveli s najvećih 10 razlike (42-32). Cibona se vratila u egal prvenstveno zahvaljujući svom junioru Katanoviću, da bi tri minute prije kraja susreta i povela sa 64-60. No, tada je u domaćem sastavu stvar u svoje ruke uzeo iskusni Amerikanac Neal i doveo Zabok u prednost 69-68. Kod tog je rezultata 25 sekundi prije kraja Majcunić promašio jedan težak šut nakon čega su domaći koševima s linije slobodnih bacanja uspjeli sačuvati pobjedu.

Bio je ovo peti međusobni susret Zabka i Ciboneove sezone i treća pobjeda Zaboka. Pobjednik ovog para u polufinalu će igrati protiv Splita koji je sa 2-0 u pobjedama izbacio Dubrovnik.

Košarkaši Dinamo-Zagreba poravnali su omjer u pobjedama na 1-1 protiv Cedevite Junior u četvrtfinalu doigravanja prvenstva Hrvatske dominantnom 102-71 (33-24, 20-18, 30-13, 19-16) pobjedom u drugoj utakmici igranoj u KC "Dražen Petrović".

Domaćine je do uspjeha predvodio Mislav Brzoja sa 20 koševa, dok je kod gostiju najefikasniji bio Renato Serdarušić sa 13 ubačaja.

Treća odlučujuća utakmica ovih suparnika igrat će se u četvrtak, a pobjednik će u polufinalu igrati protiv prvaka Zadra koji je sa 2-0 u pobjedama svladao Dubravu.